fbpx

Ketvirta rekomendacija – daugiau vitamino E

Vitaminas E svarbus vyro lytinei funkcijai, ląstelių apsaugai nuo žalingų aplinkos faktorių ir normaliai prostatos veiklai. Rekomenduojama valgyti kuo daugiau iš rupių miltų pagamintų gaminių, kuriuose gausu ne tik vitamino E, bet ir sklandžiam virškinimui svarbios ląstelienos. Nemažai vitamino E randama įvairiuose augaliniuose aliejuose, valgomosiose sėklose, riešutuose, kepenyse, riebioje žuvyje, žuvų taukuose. Taigi gyvulinės kilmės maistą į augalinės kilmės maisto produktus verta kuo dažniau pakeisti net dėl kelių priežasčių.

Penkta rekomendacija – daugiau vitamino C

Žmogaus organizmas pats vitamino C nepasigamina, todėl jo reikia gauti su maistu. Tai vienas stipriausių gamtoje žinomų antioksidantų, kurio dažnas asmuo su maistu gauna tiesiog per mažai. Vyrams, kurie turi didesnę riziką susirgti gerybine prostatos hiperplazija ar ja jau serga, vitaminas C ypatingai svarbus ir naudingas. Pagrindinis vitamino C šaltinis – šviežios daržovės ir vaisiai. Daugiau vitamino C turi paprikos, brokoliai, kopūstai, špinatai, braškės, apelsinai, erškėtuogės, pomidorai, apelsinai, petražolės ir t.t. Galima spausti šviežias vaisių ir daržovių sultis, gaminti glotnučius, tačiau visuomet geriau suvalgyti daugiau neapdorotų vaisių ir daržovių, nes tai puikus augalinių skaidulų šaltinis. Taigi verta dažniau rinktis obuolį vietoje daug sočiųjų riebalų ir cukraus turinčio šokoladinio batonėlio – nauda bus bent keleriopa.

Šešta rekomendacija – alkoholinių gėrimų vengimas

Alkoholis, kaip žinia, žalingas kiekvienai organizmo ląstelei, tačiau ypatingą žalą jis daro prostatai ir vyro lytinei sistemai. Alkoholis gali padidinti šlapinimosi sutrikimų intensyvumą, todėl jo gerybine prostatos hiperplazija sergantiems arba polinkį į šią ligą turintiems asmenims geriau iš viso atsisakyti arba labai griežtai riboti alkoholio kiekį.

Ne išimtis ir kofeino turintys gėrimai, pavyzdžiui, kava arba arbata bei energijos suteikiantys gėrimai – jų kiekį geriau riboti arba sumažinti iki minimalaus, nes kofeinas ir į jį panašios medžiagos gali padidinti šlapinimosi sutrikimų, pavyzdžiui, dažno šlapinimosi, intensyvumą. Vis dėlto keletą puodelių nestiprios kavos ar arbatos per dieną išgerti tikrai, tačiau tai geriau daryti pirmojoje dienos pusėje, kad naktį netektų kas valandą bėgioti į tualetą ir taip sutrikdyti savo naktinio poilsio kokybę.

Apskritai, nuo prostatos padidėjimo kenčiantiems vyrams reikėtų išmokti tinkamai kontroliuoti skysčių vartojimą. Pavyzdžiui, jų kiekį reikėtų apriboti prieš nakties miegą ar ilgas keliones, svarbius susitikimus. Tai padėtų pagerinti gyvenimo kokybę ir išvengti nemalonių situacijų. Vis dėlto vartoti pakankamai negazuoto mineralinio vandens yra labai svarbu.

Kuo naudingi augaliniai vaistiniai preparatai?

Maisto papildas, pavyzdžiui, “Urovit”, gali pasižymėti uždegimą slopinančiu, antiandrogeniniu ir edemą mažinančiu poveikiu. UROVIT yra maisto papildas kurio efektyvumas pasižymi tik ilgalaikiu vartojimu, skirtas palengvinti GPH simptomus, tokius kaip šlapimo ištekėjimo pradžios vėlavimas, ilgiau trunkantis ir nutrūkstantis šlapinimasis, silpna šlapimo srovė, dažnas šlapinimasis (ypač nakties metu), gydytojui paneigus sunkias būkles. Maisto papildas neturi būti vartojamas kaip maisto pakaitalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.