fbpx

Prostata neretai vadinama antrąja vyro širdimi. Ja taip pat reikia rūpintis, ypač vyresniame amžiuje, nes tuomet labai stipriai išauga įvairių prostatos ligų tikimybė. Sveika ir subalansuota mityba – vienas geriausių būdų, padedančių pasirūpinti savo sveikata ir organizmui duoti tai, kas geriausia.

Taigi ką valgyti, kad prostata būtų sveika? Kaip maitintis, kad šlapinimosi sutrikimai būtų kuo mažesnio intensyvumo arba visai išnyktų? Šiame straipsnyje rasite net šešias naudingas mitybos rekomendacijas ir informacijos apie tai, kuo naudinga fitoterapija (gydymas augaliniais preparatais), kai pasireiškia nedidelio intensyvumo šlapinimosi sutrikimai.

Pirma rekomendacija – kuo mažiau gyvulinių riebalų

Gyvulinės kilmės riebalai kenkia ne tik širdžiai ir kraujagyslėms. Vyrams, kurie rūpinasi savo prostatos ir lytine sveikata, rekomenduojama gyvulinės kilmės riebalus kuo dažniau keisti augalinės kilmės riebalais ir sumažinti bendrą sočiųjų riebalų kiekį savo mityboje. Pavyzdžiui, geriau maistą ne kepti riebaluose, o troškinti. Taip pat verta rinktis liesesnę, bet kokybiškesnę mėsą. Rekomenduojama riebią mėsą dažniau keisti riebia žuvimi ir pan. Tikrai galima atrasti būdų, kaip suvartoti kuo mažiau gyvulinių riebalų. Vienas jų – valgyti mažesnėmis porcijomis, bet dažniau.   

Antra rekomendacija – kuo daugiau vaisių ir daržovių

Ir gerybine prostatos hiperplazija sergantiems, ir sveikiems vyrams per parą rekomenduojama suvalgyti bent 400 – 600 g įvairių daržovių ir bent 300 – 400 g įvairių vaisių ir uogų. Šiuose maisto produktuose yra ne tik vitaminų, mineralų ir skaidulinių medžiagų, bet ir bioflavonoidų, kurie padeda saugoti organizmo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos ir mažina įvairių ligų išsivystymo tikimybę. Bioflavonoidai taip pat turi priešuždegiminį, skausmą ir patinimą mažinantį poveikį, todėl jie ypatingai naudingi gerybine prostatos hiperplazija sergantiems pacientams. Augalinė ląsteliena padeda palaikyti normalų virškinimą, o vitaminai ir mineralai svarbūs įvairiems fiziologiniams procesams, tarp jų – ir prostatos sveikatai. Daugiau bioflavonoidų dažniausiai būna ryškios, sodrios, tamsios spalvos vaisiuose, daržovėse ir uogose. Vyrams verta valgyti daugiau špinatų, apelsinų, brokolių, pomidorų (kuriuose daug ir vyriškajai lyčiai ypatingai naudingo likopeno), mėlynių, gervuogių ir t.t.

Trečia rekomendacija – daugiau cinko maiste

Rekomenduojama cinko paros norma (RPN) yra apie 10-20 mg (priklausomai nuo amžiaus, lyties, kitų ypatumų, pavyzdžiui, spartaus augimo ar sunkaus darbo), tačiau vyrams per parą šio junginio naudinga gauti bent apie 30 mg. Cinko nemažai yra įvairiose kruopose, antienoje, avienoje, jautienoje, valgomosiose sėklose, špinatuose, morkose, ankštinėse daržovėse, riešutuose ir pan. Reikėtų rinktis liesesnę mėsą, valgyti tik iš pilno grūdo pagamintus gaminius ir nepamiršti, kad vyrams itin naudingos valgomosios sėklos. Vertėtų dažniau pasimėgauti moliūgų sėklomis – jos vyriškajai lyčiai vertingos bent dėl kelių priežasčių. Sauja moliūgų sėklų ar riešutų – puikus užkandis, galintis sumažinti alkį tarp pagrindinių valgymų ir suteikiantis vyro organizmui daug naudingų medžiagų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.