fbpx

Peršalimas – tai viena dažniausiai pasitaikančių ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų, tačiau pasitaiko ir atvejų, kai rimtesnės virusinės infekcijos klaidingai laikomos peršalimu. Į kokius dalykus reikėtų atkreipti dėmesį, mėginant atskirti peršalimą nuo gripo ar kitų greitai plintančių, kartais dar pavojingesnių virusinių infekcijų kvėpavimo takų infekcijų?

Peršalimas dažniausiai nėra sunkus sveikatos sutrikimas, tačiau net ir jo atveju reikia išlikti budriam

Peršalimo simptomai paprastai nėra sunkūs ir ilgai trunkantys bei praeina per kelias paras, taikant tinkamą simptominį gydymą arba tiesiog šiek tiek pailsint. Šie požymiai kinta palaipsniui, t.y. jiems nebūdinga staigi pradžia.

Peršalimui paprastai būdinga įkyriai perštinti gerklė, vandeninga sloga, užgulusi ir perštinti nosis, ašarojančios akys, čiaudulys, palyginus nesunkus kosulys. Kartais vargina bendras negalavimas, galvos skausmas, o temperatūra, jei ir pakyla, tai nedaug. Vandeninga ir skystaslogapo kelių parų koncentruojasi, tampa tirštesnė, gali įgauti gelsvą ar žalsvą spalvą, o kvėpavimas tampa lengvesnis. Pats pacientas peršalimo atveju dažniausiai geriau pasijunta per pirmąsias ligos dienas.

Daugelį peršalimo atvejų sukelia virusai, tad taikomas tik simptominis gydymas, apimantis tausojantį režimą, gausesnį skysčių vartojimą, gerklės ir galvos skausmo malšinimą, nosies funkcijų atstatymą, kad kvėpavimas taptų. Sausas kosulys, jei jis labai įkyrus, gali būti malšinamas, tačiau jis gali praeiti savaime arba po kelių parų tapti drėgnesnis, kuriam jau tinkami atsikosėjimą gerinantys vaistiniai preparatai, pavyzdžiui, acetilcisteinas. FLU112 SOS sudėtyje rasite ne tik acetilcisteino, bet ir imuniteto stiprinimui ežiuolės, propolio, eukalipto, vitamino C ir kt. FLU112 SOS skirtas, siekiant sumažinti su gripu ir peršalimu susijusius simptomus, ypač kosulį, nosies užgulimą ir gerklės skausmą.

Vis dėlto ir peršalimo negalima ignoruoti. Visiškai negydant peršalimo gresia komplikacijos, pavyzdžiui, sinusitas, bronchitas, o kartais ir dar rimtesnės ligos. Peršalimo simptomai, kaip ir minėta prieš tai, per keletą dienų turėtų silpnėti, o ne stiprėti. Jei vyksta atvirkščiai ir netgi atsiranda papildomų požymių, pavyzdžiui, prasideda karščiavimas, tuomet reikėtų kreiptis į gydymo įstaigą.

O kaip atskirti gripą?

Gripas ir kitos panašios virusinės ligos dažnai prasideda staiga ir pasižymi kur kas spalvingesne požymių „puokšte“. Paprastai būdinga staigi simptomų pradžia.

Jei prasideda karščiavimas, jaučiamas raumenų ir kaulų skausmas, stiprus nuovargis, kamuoja šaltkrėtis, neduoda ramybės sausas ir itin intensyvus kosulys, gausi sloga, pasunkėjęs kvėpavimas, stiprus gerklės ir galvos skausmas, be to, skauda akis – tuomet tai jau tikriausiai ne peršalimas. Gali pasireikšti ir kitų ligos požymių, nebūtinai susijusių su kvėpavimo sistemos sutrikimais, pavyzdžiui, pykinimas, viduriavimas, pilvo skausmai, vangumas (ypač vaikams), odos bėrimai.

Gripas ir kitos panašios virusinės infekcijos dažniausiai gana pavojingos savo komplikacijomis, tad pajutus panašius simptomus geriausia neskubėti pačiam vykti į gydymo įstaigą, o kreiptis pagalbos telefonu ir pasitarti su specialistu, ką tokiu atveju daryti. Svarbiausia – nedelsti ir tinkamai reaguoti į organizmo siunčiamus ženklus. Ypatingo atidumo reikia kūdikiams, vaikams, nėščioms moterims bei senyviems ir lėtinėmis ligomis sergantiems asmenims – jiems virusinės infekcijos yra kur pas pavojingesnės nei suaugusiems ir sveikiems asmenims su pilnaverte imunine sistema.

Kaip elgtis, norint apsisaugoti nuo virusinių kvėpavimo takų infekcijų?

Ir nuo peršalimo, ir nuo gripo bei kitų virusinių ligų saugojamasi labai panašiai: reikia dažnai plauti rankas, vengti sergančių asmenų, be reikalo nesilankyti viešose (ypač uždarose ir prastai vėdinamose) vietose, stiprinti imunitetą bei paisyti kitų sveikatos specialistų rekomendacijų.

Imunitetą stiprinti galite su „Immunid Strong + Ežiuole“.Maisto papildas praturtintas ežiuole, vitaminu D3 ir laktoferinu, beta gliukanais. „Immunid Strong“ pagerina imuninės sistemos veiklą, stiprina natūralią organizmo apsaugą, pasižymi antivirusiniu ir antimikrobiniu poveikiu, padidina organizmo gebėjimą kovoti su ligomis, skatina organizmo atsigavimą po persirgtų ligų.

Daugiau papildų imuniteto stiprinimui rasite www.zmogausveikata.lt/imunitetui/

Svarbiausia nuo virusų ir kitų patogenų saugoti save bei aplinkinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.