fbpx

Kasdien rūpinamės savo sveikata. Norėdami turėti pilnavertį gyvenimą, stengiamės puoselėti ir savo vidų – palaikyti gerą psichologinę sveikatą, domėtis dvasiniais dalykais. Reikėtų nepamiršti tobulinti ir protines galias – tai labai svarbu idėjų realizavimui ir tikrajam gyvenimo įprasminimui. Teigiama, kad žmogus net neįstengia suvokti realių savo proto galimybių, ką jau kalbėti apie šių galimybių išnaudojimą. Taigi labai svarbu palaikyti ne tik stiprią fizinę sveikatą, bet ir aštrų protą. Pakalbėkime apie keletą būdų, padedančių to sėkmingai pasiekti.

Mityba ypatingai svarbi kiekvienai mūsų kūno ląstelei

Tikriausiai nė vienas iš mūsų nenustebo, perskaitydami šį teiginį. Smegenų ląstelėms taip pat svarbu nestokoti tam tikrų maistinių medžiagų. Puikus subalansuotos mitybos pavyzdys yra Viduržemio jūros dieta. Moksliškai įrodyta, kad laikantis šios dietos pagerėja ne tik fizinė, bet ir protinė sveikata.  Ši dieta remiasi kasdieniniu šviežios žuvies, jūros gėrybių, alyvuogių aliejaus, riešutų, visų dalių grūdų gaminių, šviežių vaisių ir daržovių vartojimu. Taip pat svarbu apriboti mėsos ir saldumynų kiekius. Rekomenduojami rauginti pieno produktai, pavyzdžiui, jogurtas ar kefyras. Mūsų platumoje ne visada įmanoma gauti šviežių maisto produktų, sudarančių Viduržemio dietos pagrindą, todėl mitybą rekomenduojama papildyti žuvų taukais, kanapių ar linų sėmenų aliejumi, kuriuose gausu smegenims svarbių medžiagų. Ilgalaikis naudingųjų aliejų vartojimas gali padėti palaikyti aštrų protą, gerinti atmintį, be to, jų sudėtyje esančios maistinės medžiagos svarbios ir širdies bei kraujagyslių sistemai, odai, plaukams, virškinimo funkcijai.

Pasitelkime į pagalbą mokslinę literatūrą

Turėtume žinoti, kad šiais laikais aštrus protas – didžiulė vertybė, nes pasinaudodami juo galime pasiekti ne tik karjeros aukštumų, bet dar labiau mėgautis gyvenimu. Kuo geresnė mūsų atmintis, tuo lengviau susitvarkome su šiuolaikinio gyvenimo iššūkiais. Knygynuose ar internete galime rasti nemažai skirtingų knygų ar patarimų, kaip lavinti savo atmintį. Toks literatūros žanras dabar itin populiarus, nes atitinka mūsų poreikius, pavyzdžiui, reikia įsiminti aibę datų ir kitų svarbių dalykų. Jei palaikysime aštrų protą, jausimės gyvesni ir galėsime nuveikti daug daugiau.

Mokykimės naujų dalykų, pavyzdžiui, kalbų

Įrodyta, kad mūsų smegenų ląsteles ypatingai „įdarbina“ naujų dalykų mokymasis. Ilgai neišmokstant kažko naujo, jos aptingsta ir pradeda nykti tam tikros aštriam protui ir atminčiai svarbios smegenų struktūros. Lygiai taip, kaip ir raumenys – nejudant jie nyksta (atrofuojasi), tampa silpnesni, mažėja jų ištvermė bei galia. Įrodykime sau ir kitiems, kad mokytis tikrai niekada ne per vėlu! Itin naudinga išmokti naujų kalbų, nes proto aštrumą labai gerai palaiko skirtingų kalbų mokymasis ir kalbėjimas jomis. Galime užsirašyti į kalbos kursus, žiūrėti filmus užsienio kalbomis, skaityti įvairių šalių knygas. Taip pat galime pradėti mokytis kitų dalykų – galbūt dar nemokame žaisti šachmatais, spręsti japoniškų galvosūkių ar megzti?

Fizinė veikla svarbi ne tik mūsų kūnui, bet ir aštriam protui

Tokios sporto šakos, kaip vaikščiojimas, bėgiojimas, plaukiojimas, važinėjimas dviračiu, lengvos aerobinės treniruotės, joga, kalanetika, pilatesas yra ne tik malonios, bet ir naudingos aštraus proto palaikymui. Kodėl? Ar kada nors susimąstėme, kad aktyviai ir su meile sportuojant dirba ne tik mūsų raumenys, bet ir smegenys? Taisyklingai užsiimant fizine veikla kiekviena mūsų kūno ląstelė kvėpuoja daug intensyviau. Sparčiau  vykstant medžiagų apykaitai, sėkmingiau pasišalina visi toksinai, pagerėja ne tik fizinė, bet ir protinė sveikata. Paprasta, kaip du kart du.

Aktyvinti smegenų funkcijas ir papildyti smegenų ląsteles medžiagomis galima ir maisto papildų pagalba. Papildas “Brain Support” padės gerinti atmintį, susikaupti, koncentruoti dėmesį ir jaustis daug energingiau. Jo sudėtyje yra ginkmedžio ir Gotu Kola ekstraktai, kurie gerina smegenų kraujotaka, didina koncentraciją ir dėmesį, taip pat augalinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys, kofermento Q10 ir vitaminų A, E ir B kompleksas, kurie leis jums jaustis energingiems bet kokiu įtemptu laikotarpiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.