fbpx

Venų ligos vis labiau „jaunėja“ ir jomis serga vis daugiau asmenų. Tokie nuolat augantys duomenys rodo, kad venų varikozės vystymuisi dabartinis gyvenimo būdas labai „draugiškas“, o mes, vietoje to, kad daugiau judėtume, tik numojame ranka į organizmo siunčiamus pagalbos signalus. Venų varikozė – vienas iš jų. Kaip gyventi, kad sukurtume kuo mažiau šansų kojų venų varikozės vystymuisi? Pateikiame 5 paprastus patarimus, bet labai naudingus patarimus, kurie leis jaustis lengviau ir… laimingiau!

1) Nuolat sekite savo kojų venų būklę. Reguliarus lankymasis kraujagyslių chirurgo kabinete padės užbėgti už akių sunkiausioms ligos komplikacijoms. Paprastai tariant, kuo anksčiau pradedamas reikalingas gydymas, tuo jis paprastesnis ir… pigesnis!

2) Dėvėkite tik patogius ir pernelyg neaptempiančius drabužius. Per stipriai suveržtas diržas ir pernelyg aptempti drabužiai gali trikdyti normalią veninę kraujotaką. Aukštakulnius ir batus aukšta pakulne dėvėkite tik ypatingomis progomis.

3) Sėdėdami nekelkite kojos ant kojos ir nesupinkite jų virvele. Šie įpročiai labai trikdo normalią veninę kraujotaką, didina veninės stazės formavimosi ir venų plėtimosi riziką, skatina net celiulito susikaupimą. Kineziterapeutai rekomenduoja stebėti savo laikyseną ir sėdėti tiesiai, pėdas tvirtai padedant ant žemės ir sukuriant gerą atramą visam kūnui.

4) Maitinkitės įvairiai ir subalansuotai. Pasistenkite, kad Jūsų mityboje netrūktų antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino C ir flavonoidų. Šios medžiagos padeda palaikyti normalią venų funkciją ir jų sienelių elastingumą, o tuo pačiu – ir gerą veninę kraujotaką. Be to, pasistenkite gerti pakankamai vandens ir valgyti kuo daugiau skaidulinio maisto. Tai padės išvengti vidurių užkietėjimo, kuris gali pabloginti veninės kraujotakos būklę.

5) Dėvėkite specialiai Jums pritaikytą elastinį trikotažą. Tinkamai parinktos kompresinės kojinės arba pėdkelnės padės pagerinti veninio kraujo grįžimą į širdį. Tokiu būdu sumažinamas varginantis ir gyvenimo kokybę menkinantis kojų tinimas, skausmas, nuovargis. Tuo pačiu stabdomas ir venų plėtimasis bei mažinama venų ligų komplikacijų išsivystymo tikimybė. Būtina pabrėžti, kad venų varikozė nėra tik estetinis defektas. Progresuojanti liga gali tapti vis stiprėjančios veninės stazės, lėtinio išeminio uždegimo formavimosi, odos trofikos sutrikimų ir nekrozės išsivystymo priežastimi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.