fbpx

Tikriausiai visiems žinoma, kad vitaminas C organizmui labai svarbus, tačiau tikriausiai retas pasakytų, kokias funkcijas jis iš tikrųjų atlieka. Mes pristatome 5 naudingas vitamino C funkcijas, apie kurias galbūt iki šiol nežinojote.

Saugo nuo vėžinių susirgimų, širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto

Vitaminas C arba L-askorbo rūgštis, dažnai vadinama tiesiog askorbo rūgštimi, labai svarbi įvairioms organizmo funkcijoms.  Vitaminas C ne tik dalyvauja įvairių baltymų, tarp jų ir kolageno, sintezėje, bet ir saugo ląsteles nuo žalingos oksidacinės pažaidos. Vitaminas C labai svarbus, siekiant apsisaugoti nuo vėžinių susirgimų, širdies ir kraujagyslių ligų, cukrinio diabeto ir pan.

Vitaminas C būtinas audinių gijimo procesams

Moksliniais tyrimais taip pat įrodyta, kad vitaminas C būtinas pirmo tipo kolageno gamybai ir oksidacinio streso sukeliamo žalingo poveikio mažinimui. Dėl to vitaminas C ypatingai svarbus po įvairių kietųjų ir minkštųjų audinių traumų, augant, sportuojant ir tiesiog rūpinantis savo jungiamojo audinio vientisumu. Taigi vitaminas C padeda palaikyti odos, kaulų, sausgyslių struktūrą ir ypač būtinas audinių gijimo procesams.

Vitaminas C būtinas odos elastingumo ir drėgmės palaikymui

Vitaminas C labai svarbus ir odai, nes jis gerina odos apsaugines reakcijas, didina odos atsparumą ultravioletiniams spinduliams, lėtina odos senėjimo procesus. Pasirodo, kad vitaminas C ne tik gerina odos elastingumą, bet saugo ją ir nuo per didelio drėgmės netekimo, nes jis padeda apsaugoti riebalinio odos sluoksnio atsinaujinimą.

Vitaminas C padeda apsisaugoti nuo peršalimo ligų ir (arba) sutrumpinti jų trukmę

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad vitaminas C gali sumažinti peršalimo ligų pasireiškimo tikimybę ir sutrumpinti ligos trukmę. Pasirodo, kad net nedidelis vitamino C trūkumas gali nulemti imuniteto pakitimus, o tuo pačiu ir dažnesnį peršalimo ligų pasireiškimą. Įrodyta, kad tiems, kurių organizme vitamino C netrūksta, peršalimo ligos pasireiškia rečiau nei tiems, kurie jaučia vitamino C stygių.

Vitaminas C padeda geriau pasisavinti geležį ir išvengti mažakraujystės

Vitaminas C labai svarbus ir normaliam geležies pasisavinimui, todėl kartu su geležimi ar geležies turinčiu maistu visuomet naudinga vartoti ir askorbo rūgšties turinčių maisto papildų ar maisto. Kartais prasto geležies įsisavinimo ir tuo pačiu šio elemento trūkumo priežastimi gali būti vitamino C stygius, todėl tiems, kurie serga galažies stogos anemija, visuomet reikėtų įvertinti ir tai, ar organizmui netrūksta vitamino C.

Taigi valgykite daugiau kivių, paprikų, brokolių, petražolių, vyšnių, juodųjų serbentų, apelsinų ir taip geriau pasirūpinsite ne tik savo sveikata, bet ir grožiu. Būkite sveiki, gražūs ir laimingi!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.