fbpx

Tikriausiai jau ne kartą pagalvojote, kaip būtų gerai, kad para turėtų ne 24, o bent 25 valandas. Tuomet tą vieną papildomą valandą dar skirtumėte savo pomėgiams, pabuvimui su vaikais ar tiesiog miegui. Jūsų galvoje nuolatinis planų sąrašas, o dienose – skubėjimas. Savo gyvenimą nuolat atidedate rytojui, nes šiandien dar reikia užbaigti šį projektą, nueiti į suplanuotą susitikimą, nusipirkti visai Jums nereikalingą daiktą ir tada jau bus galima atsipūsti. O seniai išsvajotą kelionę į Japoniją nukeliate po 10 metų, kai vaikai baigs mokyklas, o darbe tapsite bent savo skyriaus vadovu. Galima drąsiai teigti, kad ta papildoma valanda paroje situacijos tikrai nepakeistų. Bet ar bent kartą susimąstėte, kad nuolat skubėdami negyvenate šia diena?

Pasaulis tiesiog diktuoja gyvenimo tempą ir tikslus, iki kada reikia įvykdyti tam tikrus etapus ir sukurti tam tikrus vaisius. Pavyzdžiui, būtina baigti mokyklą, tuomet iš karto reikia galvoti apie universitetą ir perspektyvią specialybę – nes, tikriausiai sutiksite, kaip galima gyventi be aukštojo mokslo diplomo? Iš karto sėkmingai baigus universitetą, o dar geriau, studijų metu, privaloma gauti gerą darbą sėkmingoje kompanijoje. Tuomet seka kiekvienam iš mūsų taip gerai žinoma svarbių įvykių grandinėlė – karjera, būstas, vaikai. Šioje sekoje gal net nematote savo tikrųjų svajonių, tačiau tai skamba kaip tobulo, visuomenės padiktuoto gyvenimo scenarijus. Norint viską suspėti laiku, būtina nuolat skubėti – kitaip tiesiog neįmanoma nieko spėti, gyvenimas be abejonės tekės prieš Jūsų akis be jokių pasiekimų. Bet ar tikrai?

Šių dienų pasaulyje labai paplitęs skubėjimo fenomenas.  Amerikiečių gydytojai kardiologai apibūdino vieną stresogeninį asmenybės tipą. Jų gyvenimo būdas sukelia daugiau rizikos susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Žmonės, priskiriami šiam psichologiniam tipui, yra nuolat skubantys – jie ne tik greitai dirba ar atlieka įvairias kitas užduotis, bet mėgsta greitai eiti, greitai kalbėti ir netgi valgyti. Tokie žmonės yra gana nervingi, teigiantys, kad jie nuolat užimti, jie dažniausiai dirba keletą darbų vienu metu. Jiems svarbiau kuo daugiau užduočių atlikti per kuo trumpesnį laiką – tai tarsi lenktynės su laiku ir su aplinkiniais, už kuriuos būtina būti geresniais. Tokie žmonės nemoka ilsėtis. Amerikiečių kardiologai teigia, kad toks gyvenimo būdas neabejotinai skatina ne tik širdies ir kraujagyslių ligas, bet ir kitus sveikatos sutrikimus, nes nuolat patiriamas lėtinis stresas. Vadinasi, nuolatinis skubėjimas gali būti labai žalingas sveikatai ir netgi apkartinti kasdienybę. Verta susimąstyti, ar karjeros pasiekimai ir nauji daiktai suteiks laimės be sveikatos?

Šaunu, jeigu didelis gyvenimo tempas teikia džiaugsmą – galbūt spėjate viską be jokių sunkumų. Jūsų šeima laiminga, karjera sėkminga, nepamirštate ir savo pomėgių. Tačiau susimąstykite – jei kasdien tai kelia didžiulę psichologinę įtampą, vakarais negalite užmigti nuo susikaupusių minčių, o organizmas vis siunčia ženklus, kad būtina sustoti ir atsigręžti į sveikatą, tuomet nedelskite ir pamąstykite, ką darote ne taip. Galite savęs kuo dažniau paklausti: ar šiandien gyvenu taip, kaip noriu? Kas Jums svarbiau – ar pabaigti dar vieną mokslinį straipsnį ar skirti laiko savo jau seniai neapkabintam vaikui? Pagrindinė taisyklė yra gyventi taip, kaip norite Jūs, o ne Jūsų aplinka. Stebėkite savo organizmo siunčiamus signalus ir pasidomėkite lėto gyvenimo būdo filosofija – galbūt tai yra, ko Jūs ieškote. Mat žmonės, kurie moka atsipalaiduoti, pailsėti ir nebijo savo poilsio nuo darbo metu išjungti telefoną ir kompiuterį, pasiekia ne ką mažiau, nei tie, kurie nuolat skuba ir dirba. Paradoksalu, bet neskubantys žmonės gali pasiekti netgi daugiau – jie ir atlieka jiems pavestas užduotis, ir nepamiršta jiems svarbių pomėgių ar mylimų žmonių – jie tiesiog moka mėgautis gyvenimu.

Papildomos priemonės jūsų įtempto grafiko nepakoreguos, tačiau gali padėti esant didesnei psichologinei įtampai, įtemptam periodui. Maisto papildas “Brain Support” su koferementu Q10, omega-3, ginkmedžio ir Gotu Kola ekstraktais skirtas nervų sistemos funkcijoms stiprinti ir palaikyti, rekomenduojamas atminčiai, dėmesiui ir koncentracijai gerinti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.