fbpx

Vis daugiau žmonių skundžiasi atminties suprastėju, mąstymo sulėtėjimu ir dėmesio koncentracijos sumažėjimu. Ir tai visai ne nuostabu, nes dabartinis gyvenimo būdas ir tempas, kurie apima nesveiką mitybą, nepakankamą poilsį ir per mažą fizinį aktyvumą, tikrai labai kenkia ne tik smegenims, bet ir kitiems organams. Ką reikėtų keisti jau nuo šiandienos, kad protas taptų aštresnis, atmintis – geresnė, o smegenys išnaudotų kuo daugiau savo potencialo?

1) Reguliariai judėkite

Įvairūs moksliniai tyrimai rodo, kad sportuojant tris kartus per savaitę (maždaug po 45 – 60 minučių, kol suprakaituojama ir suaktyvinama medžiagų apykaita), žmogaus smegenų veikla gali pagerėti net iki 50 proc. Aktyvus judėjimas padeda smegenims gauti net dvigubai daugiau deguonies. Įvairios smegenų sritys sporto metu geriau aprūpinamos krauju ir maistinėmis medžiagomis, aktyviau vyksta informacijos perdavimas. Rezultatas – pagerėjusi nuotaika, padidėjęs darbingumas ir aukštesnis energijos lygis, geresnė atmintis ir lengvesnis mokymasis. Tai iš tiesų labai reikšmingas skirtumas, lyginant su tais, kurie nesportuoja. Tad reguliariai sportuoti tikrai verta ne tik dėl aštresnio proto, bet ir dėl stipresnės fizinės bei emocinės sveikatos.

2) Išmėginkite įvairius loginius žaidimus

Įvairūs loginiai žaidimai – bene geriausias būdas palaikyti proto aštrumą. Puikiai tiks įvairūs galvosūkiai ir kryžiažodžiai, šaškės, šachmatai, sudoku, 2D ir 3D dėlionės. Tai smegenų žaidimai, kurie padeda suaktyvinti įvairias jų sritis ir neleisti joms „aptingti“.

3) Sveikiau maitinkitės

Sveika ir subalansuota mityba padeda smegenims tiekti tiek energetinio kuro, kiek joms reikia. Kai kurie maisto produktai itin naudingi smegenims. Tai omega riebiųjų (nesočiųjų, polinesočiųjų) rūgščių turintis maistas, pavyzdžiui, riebi žuvis, augaliniai aliejai, riešutai, valgomosios sėklos, avokadai ir pan. Taip pat labai naudingi ir ryškūs vaisiai, daržovės bei uogos – juose yra ne tik lengvai įsisavinamų vitaminų bei mineralų, bet ir flavonoidų, kurie apsaugo neuronus nuo žalingo oksidacinio streso poveikio ir padeda sumažinti neurodegeneracinių procesų vystymosi riziką. Smegenims taip pat labai naudingas įvairių aminorūgščių turintis maistas, pavyzdžiui, liesa mėsa, kiaušiniai, kokybiški pieno produktai. Tegul Jūsų mityba būna kuo įvairesnė ir smegenys Jums tikrai padėkos. Nepamirškite, kad reguliarus valgymas taip pat labai svarbus – tik tokiu būdu smegenims įmanoma nuolat tiekti joms reikalingą energiją ir palaikyti normalų jų darbingumą. Ir nepamirškite gerti pakankamai vandens!

4) Išmėginkite smegenų veiklą aktyvinančius preparatus

5) Pasitelkite smegenų veiklą aktyvinančius preparatus

Jei vien naujų kalbų mokymosi, nepažintų veiklų, kokybiško maisto, aktyvaus socialinio bendravimo Jums nepakanka ir vis tiek jaučiatės išsiblaškę bei viską užmirštantys, tuomet verta pasidomėti smegenų veiklą aktyvinančiais preparatais. Tai papildai, padedantys gerinti smegenų medžiagų apykaitą ir atmintį, stiprinti pažintines funkcijas, palengvinti mokymosi ir mąstymo procesus. Maisto papildas “Brain Support” kurio sudėtyje yra ginkmedžio ir azijinės centelės (gotu kola) ekstraktai, augalinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys, kofermento Q10 ir vitaminų A, E ir B kompleksai. Rekomenduojamas atminčiai, dėmesiui ir koncentracijai gerinti. Palaiko nervų sistemos atsparumą.  Skiriamas persirgus COVID-19, esant didesnei psichologinei įtampai, įtemptam mokymosi periodui ir pan., nervų sistemos funkcijoms stiprinti ir palaikyti, vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems neurodegeneracinėmis ligomis, turintiems dėmesio, koncentracijos ar atminties sutrikimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.