fbpx

Daugybė žmonių skundžiasi išsiblaškymu, dėmesio koncentracijos trūkumu, atminties bėdomis. Mes siūlome 5 paprastus būdus, padedančius kasdien lavinti smegenų veiklą ir tokiu būdu pagerinti pažintines (kognityvines) funkcijas. Pamėginkite ir Jūs – juk mankštinti reikia ne tik raumenis, bet ir smegenis!

1) Nuolat duokite smegenims darbo

Jei smegenys kurį laiką negauna naujos informacijos ir naujų iššūkių, šiame organe vykstantys procesai po truputėlį lėtėja ir smegenų funkcija pradeda po truputėlį trikti. Dėl to vis dažniau kažką užmirštame ar tampa vis sunkiau kažką įsiminti. Taigi smegenis reikėtų nuolat mankštinti – puikiai tiks naujos kalbos mokymasis (kad ir po 15 minučių kasdien), reguliarus kryžiažodžių ar galvosūkių sprendimas, protinių žaidimų žaidimas. Beje, smegenis mankština ne tik protinė, bet ir fizinė veikla, pavyzdžiui, šokiai, slidinėjimas, kopimas kalnais ar specialiomis sienomis ir pan.

2) Išmokite groti kokiu nors muzikos instrumentu

Jau seniai galvojate, kad būtų smagu išmokti groti kokiu nors muzikos instrumentu? Dabar pats metas pagaliau išeiti iš savo komforto zonos ir išmokti kažko naujo bei smagaus! Įrodyta, kad mokymasis groti nauju muzikos instrumentu lavina abudu smegenų pusrutulius ir netgi po truputėlį didina smegenų tūrį. Mokslininkai sutinka, kad ši veikla yra vienas efektyviausių būdų, tinkamų norint bent kiek pagerinti smegenų darbą, nes mokymosi metu įtraukiama daugybė smegenų sričių.

3) Papildykite smegenų kuro atsargas

Sveika ir subalansuota mityba – bene geriausia, ką galite duoti savo smegenims ir visam organizmui. Įrodyta, kad maisto poveikis smegenims – neabejotinas, tad turėtumėte atidžiau rinktis, ką valgote. Manoma, kad sveikas ir subalansuotas maitinimasis gali padėti net keliais vienetais padidinti IQ skatinę reikšmę. Siūloma valgyti daugiau sveikųjų riebalų turinčių maisto produktų, pavyzdžiui, avokadų, riebios žuvies, riešutų, valgomųjų sėklų, šaltai spaustų ir nerafinuotų augalinių aliejų. Puikiai tiks ir ryškios bei daug flavonoidų turinčios daržovės, uogos ir vaisiai, pavyzdžiui, mėlynės, braškės, brokoliai, špinatai, apelsinai, persikai ir kt. Būtina gerti pakankamai vandens ir nepamiršti baltymų svarbos.

4) Būkite socialiai aktyvūs

Socialinis aktyvumas labai svarbus normaliai smegenų veiklai, nes bendravimas skatina panaudoti pačius įvairiausius įgūdžius. Bendraukite su draugais iš užsienio, keliaukite į naujas vietas ir išmėginkite dar nematytus pasivaikščiojimo maršrutus. Tokie smegenų lavinimo būdai ne tik labai smagūs, bet ir labai naudingi Jūsų pažintinėms funkcijoms, laimingumo jausmui ir kasdienio gyvenimo spalvingumui.

5) Pasitelkite smegenų veiklą aktyvinančius preparatus

Jei vien naujų kalbų mokymosi, nepažintų veiklų, kokybiško maisto, aktyvaus socialinio bendravimo Jums nepakanka ir vis tiek jaučiatės išsiblaškę bei viską užmirštantys, tuomet verta pasidomėti smegenų veiklą aktyvinančiais preparatais. Tai papildai, padedantys gerinti smegenų medžiagų apykaitą ir atmintį, stiprinti pažintines funkcijas, palengvinti mokymosi ir mąstymo procesus. Maisto papildas “Brain Support” kurio sudėtyje yra ginkmedžio ir azijinės centelės (gotu kola) ekstraktai, augalinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys, kofermento Q10 ir vitaminų A, E ir B kompleksai. Rekomenduojamas atminčiai, dėmesiui ir koncentracijai gerinti. Palaiko nervų sistemos atsparumą.  Skiriamas persirgus COVID-19, esant didesnei psichologinei įtampai, įtemptam mokymosi periodui ir pan., nervų sistemos funkcijoms stiprinti ir palaikyti, vyresnio amžiaus žmonėms, sergantiems neurodegeneracinėmis ligomis, turintiems dėmesio, koncentracijos ar atminties sutrikimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.