fbpx

Pristatome Jums 3 labai malonius, smagius ir originalius būdus, padedančius gerinti smegenų veiklą, stiprinti pažintines funkcijas ir prisidėti prie proto aštrumo didinimo. Jei pastebite, kad šių trijų būdų nepakanka, galite išmėginti ir specialius smegenų veiklą gerinančius maisto papildus ar vaistinius preparatus. Vis dėlto niekuomet nepamirškite, kad labai svarbi ir įvairi bei subalansuota mityba, aktyvus gyvenimo būdas bei, žinoma, kokybiškas miegas.

1) Skaitykite knygas

Anksčiau baimintasi, kad technologijos iš lentynų išstums popierines knygas, tačiau jos niekur nedingo, o gal net dar labiau išpopuliarėjo. Kodėl knygos neapleidžia savo pozicijų? Tikriausiai dėl to, kad knygų skaitymas yra vienas nuostabiausių ir smegenims naudingiausių malonumų. Jų skaitymas ne tik padeda plėsti akiratį, lavinti vaizduotę ir gerinti atmintį, bet ir lavina empatijos jausmą, padeda tapti jautresniems ir geresniems. Knygų skaitymas padeda įtraukti daugybę smegenų centrų ir, be abejonės, aktyviai gerina protinę veiklą. Rinkitės mėgstamų žanrų knygas – toks malonus užsiėmimas didins ir laimingumo jausmą, leis smagiai praleisti laisvalaikį ir… rasti bendrų pokalbių temų su kitais asmenimis.

2) Dėliokite dėliones

Išmėginkite ne tik įprastas dvimates dėliones, bet ir trimates dėliones, kurios ypatingai gerai lavina smegenų veiklą ir erdvinį mąstymą. Vienas iš pavyzdžių – plastikinės kaladėlės, iš kurių galima sukonstruoti net didžiausias pilis ar automobilius su varikliukais. Dabar sukurta pačių įvairiausių dėlionių, kurių dėliojimas ne tik labai įdomus, bet ir labai naudingas. Beje, jei nenorite savo namų apkrauti naujais bei nenaudojamais daiktais ir žaislais, galite išmėginti ir naujieną, sparčiai populiarėjančią visame pasaulyje. Tai žaislų, dėlionių, loginių žaidimų ir panašių priemonių nuoma. Toks būdas ne tik labai patogus, bet ir tausojantis gamtą, mažinantis vartojimą.

3) Daugiau juokitės ir stenkitės patirti džiugių emocijų

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad juokas mažina streso hormonų kiekį organizme ir tuo pačiu didina laimės hormonų kiekį. Geros emocijos ir juokas ne tik stimuliuoja įvairias smegenų sritis, bet ir gerina bendrą fizinę bei emocinę sveikatą. Tuo tarpu stresas ir nervinė įtampa ne tik sekina organizmą, bet ir kenkia smegenų ląstelėms, ilgainiui mažina žmogaus proto aštrumą, „išderina“ pusiausvyrą.

4) Pasitelkite smegenų veiklą aktyvinančius preparatus

Jei vien knygų, dėlionių, juoko nepakanka ir vis tiek jaučiatės išsiblaškę bei viską užmirštantys, tuomet verta pasidomėti smegenų veiklą aktyvinančiais preparatais. Tai maisto papildai, padedantys gerinti smegenų medžiagų apykaitą ir atmintį, stiprinti pažintines funkcijas, palengvinti mokymosi ir mąstymo procesus. “Brain Support” maisto papildas, kurio sudėtyje yra ginkmedžio ir azijinės centelės (gotu kola) ekstraktai, augalinės kilmės omega-3 riebalų rūgštys, kofermento Q10 ir vitaminų A, E ir B kompleksai. Rekomenduojamas atminčiai, dėmesiui ir koncentracijai gerinti, palaiko nervų sistemos atsparumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.