fbpx

Grožis ir sveikata prasideda nuo sveikos, subalansuotos ir pilnavertės mitybos, argi ne? Šiuolaikinės moterys pasiekia ne mažiau nei vyrai ir daug bei sunkiai protiškai dirba, todėl įvairi mityba joms itin svarbi. Kokie 3 maisto produktai padeda palaikyti ir gerą išvaizdą, ir gerą savijautą? Dalinamės naudinga informacija apie sojas, avokadus ir mėlynes – moterims šių maisto produktų į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti dažniau. Kokių naudingų medžiagų ir savybių jie turi?

Sojos

Sojos (sojų pupelės) ypatingos tuo, kad jos turi ne tik daug riebaluose tirpių vitaminų ir stiprių antioksidantų, pavyzdžiui, vitamino A ir E, bet jose gausu ir kitų moterims naudingų medžiagų – sojų izoflavonų. Iš sojų gaminami gaminiai, kurie padeda palaikyti normalią moteriškų hormonų veiklą.

Sojose taip pat yra lecitino, kuris ne tik padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje, bet yra labai svarbus ir normaliai medžiagų apykaitai. Sojos (sojų pupelės) turi palyginus nedaug kalorijų, yra gana sočios ir maistingos. Tai puikus mėsos patiekalas. Moterims sojų į savo mitybos racioną reikėtų įtraukti dažniau.

Avokadai

Ar žinojote, kad avokadai – maisto prekė, kurios suvartojimas pasaulyje auga itin sparčiai? Ir tikrai ne be reikalo. Avokaduose gausu gerųjų riebalų rūgščių. Juose randama ne tik Omega 3, Omega 6 ir Omega 9 riebiųjų rūgščių, bet ir Omega 7 riebiųjų rūgščių, kurios itin svarbios normaliam odos struktūros, funkcijos ir stangrumo palaikymui.

Avokadai taip pat naudingi norint palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją organizme. Juose taip pat yra tokių vitaminų kaip E ir C (tai stiprūs gamtiniai antioksidantai). Yra ir kalio, kuris svarbus normalios širdies ir kraujagyslių funkcijos palaikymui. Avokadai itin naudingi sklandžiai žarnyno veiklai. Jie gana lengvai virškinami, tačiau tuo pačiu avokadai yra labai sotūs ir maistingi.

Mėlynės

Mėlynės turi ne vieną naudingą savybę. Kartais net sakoma, kad sauja mėlynių per dieną gali padėti išvengti pačių įvairiausių ligų ir negalavimų. Mėlynės pirmiausiai ypatingos tuo, kad jose gausu antioksidantų, kurie stabdo organizmo senėjimo procesus.

Mėlynėse esančios augalinės skaidulos padeda palaikyti normalią virškinimo sistemos veiklą. Mėlynėse labai daug plaukams, odai ir nagams naudingų maistinių medžiagų. Šios sodrios mėlynos spalvos ir malonaus skonio uogos nuo seno žinomos kaip akis stiprinantis maisto produktas, o šiuolaikinės moterys itin daug laiko praleidžia prie ekranų, ar ne?

Taigi ar kada nors ragavote sojų kepsnelių ar kotletukų? Ar nepamirštate pasimėgauti mėlynėmis jų sezono metu? O galbūt neįsivaizduojate savo pusryčių be sumuštinių su avokadais? Būtinai įtraukite šiuos tris maisto produktus į savo mitybos racioną ir galėsite džiaugtis geresne sveikata bei spindinčiu grožiu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.