Kai kasdienybė tokia įtempta ir diena veją dieną, o darbas veja darbą, žmogus pasijunta įsitempęs ir pavargęs. Labai svarbu tą įtampą vis „nukratyti“, kad stresas nesikauptų organizme. Pristatome keletą paprastų ir greitų atsipalaidavimo technikų, kurios padės lengviau pasiekti harmoniją ir jaustis geriau.
Pirmiausia apie tai, kokią naudą duoda tokios greitos atsipalaidavimo technikos. Jos ne tik mažina streso simptomus, bet ir padeda atpažinti stresą bei reguliuoti jo lygį. Žmogus išmoksta kontroliuoti save ir netrukus pats pastebi, kad vidinę ramybę pasiekti (arba ją palaikyti) tampa žymiai lengviau. Taigi atsipalaidavimo technikos ne tik mažina įtampą, bet ir padeda jos išvengti. Beje, tai sveikas būdas atsipalaiduoti. Alkoholis, nikotinas ir kiti žalingi įpročiai priskiriami nesveikiems atsipalaidavimo būdams, kurie galiausiai įtampos ir streso problemą tik dar labiau pagilina.
Ramybės paieška. Šis metodas padeda geriau planuoti savo darbo ir poilsio režimą. Kiekvieną dieną reikėtų planuoti laiką malonumui, kai atliekama kokia nors smagi veikla – išeinama pasivaikščioti, susitinkama su draugu, pasiklausoma mėgiamos muzikos, žaidžiamas tenisas, mezgama, tapoma, piešiama vandeniu, lipdomi indai ir t.t. Tokios kasdienės ramybės minučių paieškos neleidžia susikaupti pernelyg didelei įtampai, padeda išlaikyti normalų darbo ir poilsio režimą, ir tuo pačiu – geresnę fizinę bei psichinę asmens sveikatą.
Malonios vizualizacijos. Tai viena populiariausių atsipalaidavimo technikų, kai pavargusiam ir streso išbalansuotam žmogui siūloma nusiraminti, užsimerkti ir savo mintimis keliauti ten, kur jam gera. Tai gali būti Viduržemio jūros pakrantė, žydinti pieva, ošianti jūra, gaivūs kalnai ir t.t.
Relaksacinė muzika. Tai viena populiariausių atsipalaidavimo technikų. Puikiai tiks speciali relaksacinė muzika, kurios pasirinkimas šiandien internetinėje erdvėje tikrai labai gausus. Kai kuriems žmonėms itin naudingas baltasis triukšmas. Jei žmogus jaučia atsipalaidavimą grodamas kokiu nors muzikos instrumentu, tuomet tai taip pat gali būti puiki atsipalaidavimo technika. Žinoma, fortepijono į darbą atsinešti nepavyks, tačiau gal jį puikiai pakeistų miniatiūrinė jo kopija ar klaviatūra mobiliajame telefone?
Pirštų įtempimas. Pirmiausia reikia patogiai atsisėsti ir užsimerkti, tuomet įtempti visus kūno raumenis ir riesti kojų pirštus link blauzdų. Visi kūno raumenys įtempiami dar stipriau, sukandamas žandikaulis, sugniaužiami kumščiai, intensyviau sumerkiamos akys ir kurį laiką tokia įtampa palaikoma visame kūne. Palaikius tokią įtampą bent kelias sekundes staigiai iškvepiamas oras ir tuo pačiu atsipalaiduojama.
Kur įtampa? Rekomenduojama patogiai įsitaisyti ir įsiklausyti į savo kūną. Kuriose jo vietose jaučiama susikaupusi įtampa? Tas vietas, kuriose kūno raumenys labiau įsitempę, juos skauda ir jie tarsi dega, galima švelniai pamasažuoti, paglostyti, spustelėti ir vėl atleisti. Tokia susikaupusios įtampos paieška padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir geriau pažinti savo kūną.