fbpx

Celiulitas atsiranda dėl įvairių priežasčių. Ryškiausius jo požymius galima pastebėti ant krūtinės, pilvo ir šlaunų. Vietose, kur didelės riebalinio audinio sankaupos, odos struktūra yra gumbuota, raukšlėta, todėl celiulitas buvo pramintas „apelsino žievele“. Toks nemalonus odos pakitimas pasireiškia 90 proc. moterų ir tik 8 proc. vyrų. Norint sužinoti, kaip su juo kovoti, pirmiau verta apžvelgti celiulito atsiradimo priežastis.

Priežastys, dėl kurių celiulitas tampa matomas:

1. Netaisyklinga mityba ir antsvoris

Padidėjęs svoris yra vienas iš artimiausių celiulito sukėlėjų. Taip yra, nes celiulitas yra tiesiogiai susijęs su riebalais, tad simptomai ūmėja, atsižvelgiant į riebalų kiekį organizme. Apžvelkime šią priežastį plačiau. Gumbeliai po mūsų oda yra adipocitai – riebalinės ląstelės. Organizmas stengiasi sukaupti kuo daugiau tų riebalų, „vėlesniam laikui“ (moterų atveju, nėštumo laikotarpiui). Tačiau padidėjusios riebalinės ląstelės spaudžia gretimas kraujagysles ir limfagysles. Suprastėjus kraujo cirkuliacijai, paveikiama medžiagų apykaita ląstelėse. Ląstelėms pradeda trūkti deguonies ir blogiau pasisavinamos maisto medžiagos, lėčiau pašalinami toksinai, dėl to ląstelėse lieka neapdorotos toksinės liekanos ir vanduo. Tokiose vietose atsiranda patinimas, dėl kurio ne tik sutrinka kraujotaka, bet ir atsiranda celiulitas.

2. Hormonų disbalansas

Celiulitas yra dažnas reiškinys, kamuojantis ne tik antsvorio turinčias moteris, bet dažnai pasitaiko ir lieknoms bei sportuojančioms merginoms. Už „apelsino žievelės“ formavimąsi, kartais yra atsakingi moteriški lytiniai hormonai, tiksliau estrogenai. Estrogenų sintezę atlieka kiaušidės. Estrogenų dėka reguliariai vyksta menstruacinis ciklas, jie taip pat dalyvauja medžiagų apykaitos procesuose. Tačiau estrogenų perteklius kartu su progesterono trūkumu gali sukelti arba paūmėti celiulitą.

3. Sėdimas darbas

Ilgalaikis sėdėjimas ir neaktyvus gyvenimo būdas daro negatyvią įtaką kraujotakos sistemai, veikia vidinius odos sluoksnius ir skatina celiulitą. Vienas iš reguliarios ir saikingos mankštos pranašumų yra galimybė užkirsti kelią celiulitui. Fizinio aktyvumo metu deguonimi aprūpinamos ląstelės, pagerėja kraujotaka, taigi kūnas lengviau atsikrato toksinų ir kenksmingų liekanų (t.y. išvengiama celiulito atsiradimo rizikos). Sėdėjimas sukryžiavus kojas, aukštakulnių avėjimas, ilgas sėdėjimas vienoje padėtyje – visa tai sudaro palankias sąlygas celiulitui. Kaip tai įmanoma? Viskas pakankamai paprasta, tokiu būdu kojoms tenka didelis krūvis, padidėja kraujo spaudimas venose ir mažosiose kraujagyslėse. Kraujas, kuris tiekia ląstelėms deguonį ir pašalina iš jų toksinus, negali laisvai tekėti.

4. Limfinės sistemos sutrikimas 

Didelę įtaką kojoms daro sutrikęs limfos cirkuliavimas. Sutrikus limfinės sistemos veiklai atsiranda problemos, oda tampa nelygi ir neelastinga. Po kurio laiko išryškėja celiulitas. Limfotaka perneša maistines medžiagas iš kraujotakos į audinius ir atvirkščiai. Tai padeda pašalinti skysčių perteklių iš jų ir perneša riebalus. Būtent ten subręsta limfocitai, t.y., imuninės sistemos ląstelės – mūsų organizmo gynėjai. Jeigu cirkuliacija sutrikus, gali atsirasti patinimų arba vietinis imunodeficitas. Limfotakai reikalinga sveika mityba, vanduo, fizinis aktyvumas ir aišku reguliarus limfinės sistemos valymas. 

Celiulitas nėra pavojingas ar net labai varginantis, tačiau daugelis moterų dėl jo jaučiasi nejaukiai, atsiranda gėdos ar nepilnavertiškumo jausmas. Nėra malonu, kai oda praranda savo stangrumą ir sveiką išvaizdą. Tad nieko nuostabaus, kad celiulitas atrodo neestetiškai ir nepriduoda pasitikėjimo. Moteris vargina ši problema ir sukelia papildomą stresą. Moterys ieško būdų, kaip pridengti probleminės vietas ir atrodyti geriau. Visgi toks sprendimas neišsprendžia problemos. Būtina stoti į akistatą su celiulitu ir pritaikius veiksmingus būdus – jį sumažinti arba panaikinti.

Geriausi būdai pašalinti celiulitą

Prisiminkime, ką sakydavo močiutė. Močiutės išsiskiria tuo, kad turi daug gyvenimiškos patirties, tad turbūt ne kartą ir Jūs girdėjote iš savo močiutės, kad svarbu nesikūprinti ir sėdėti tiesiai. Ji neklydo, nes, mokslininkų teigimu, taisyklinga laikysena ir sėdėsena turi įtakos mūsų odos būklei. Norėdami išvengti celiulito, pabandykite sėdėti teisingoje padėtyje (kojos viena šalia kitos, sulenktos per kelius, pėdos ant grindų). Nors staigaus rezultato tai neduos, ilgainiui kojų venos Jums už tai tikrai padėkos. 

Vanduo ir sveika mityba kovoje su celiulitu

Vieni sako, kad geriausias būdas panaikinti celiulitą yra vanduo. Jei padidinsite suvartojamo vandens kiekį (verta žinoti, kad 1 litras vandens skirtas 30 kg svorio), Jūsų kūnas pradės greičiau degintį riebalų perteklių, įskaitant riebalus, kurie virsta celiulitu. Tinkamo vandens kiekio trūkumas sukelia skysčių mainų sutrikimus, dėl kurių organizme susilaiko vanduo ir greitai susidaro celiulitas. Kiti įsitikinę, kad norint visiems laikams atsikratyti celiulito būtina reguliari ir taisyklinga mityba. 

Analizuodami savo mitybą, turėtumėte atkreipti dėmesį į tris aspektus: kiek valgote, kaip valgote ir ką valgote. Anticeliulitinėje dietoje turėtų būti daug ingredientų, kurie pagreitina medžiagų apykaitą, palaiko nereikalingų riebalų deginimą, valo kūną ir stiprina kolageno skaidulas odoje. Kontroliuodami dietos kalorijų kiekį, atkreipkite dėmesį į tai, iš kur gaunamos kalorijos. Kiek energijos gaunate iš baltymų, kiek iš angliavandenių ir kiek iš riebalų. Anticeliulitinėje dietoje turėtų būti daug gerųjų riebalų, turinčių omega-3 riebalų rūgščių, kurie pagerina medžiagų apykaitą, pagreitina riebalų deginimą ir neleidžia kauptis riebaliniam audiniui. Geriausias gerųjų riebalų šaltinis yra žuvis, riešutai, augaliniai aliejai ir žuvų taukai. Norėdami atsikratyti celiulito, taip pat turėtumėte padidinti suvartojamų daržovių ir vaisių kiekį. Daržovėse ir vaisiuose yra ne tik daug antioksidantų, bet ir vitamino C, veikiančio organizmo valymo procesus ir kolageno skaidulų rekonstrukciją.

Specialistų siūlymai dėl celiulito mažinimo

Mokslininkų tyrimai rodo, kad geriausia apjungti visus būdus, nes tik taip galima pasiekti pastebimų rezultatų. Svarbi tiek, taisyklinga mityba, tinkamas išgeriamo vandens kiekis, tiek fiziniai pratimai

Celiulitas nebėra tabu tema. Kino, muzikos ir televizijos žvaigždės apie tai kalba vis dažniau ir dalijasi su savo gerbėjais įvairiais metodais. Ne veltui, nes šiuolaikiniai metodai yra vis pažangesni. Jie pasižymi efektyvumu dėl funkcionalumo skirtingomis kryptimis – dažnai vienas aparatas yra naudojamas įvairioms sritims ir būdais.

Celiulito problema jau gali būti sprendžiama ir maisto papildų pagalba. Maisto papildo “Adelgacell Celulite” efektyvumą patvirtina klinikiniai tyrimai. Kliniškai įrodyta, kad veiklioji medžiaga superoksido dismutazė per 56 dienas sumažina celiulitą net 11% tyrime dalyvavusių moterų. Taip pat 7,5% sumažina adipocitų (riebalinių ląstelių) kiekį ir padidina lipolizę (riebalų skaidymą) net 94%.

Naudojant Adelgacell Celulite Night Cream” naktinis kremas moterims sumažina“Apelsino žievelės“ matomumas 35% savanorių, 40% savanorių sumažėjo vietinių riebalų matomumas, silueto remodeliavimo efektas pasireiškė 35% savanorių. Klinikinis tyrimas, atliktas su sveikomis savanorėmis moterimis, leidžia daryti išvadą, kad Adelgacell Celulite naktinis kremas – tai anticeliulitinis kremas, padedantis sumažinti matomą celiulitą, taip pat odos netobulumus, sukeltus susikaupusių riebalų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Uždaryti
Prisijungti
Uždaryti
Krepšelis (0)

Krepšelyje nėra produktų. Krepšelyje nėra produktų.