Kolagenas yra gausiausias organizmo baltymas, sudarantis 30 % visų baltymų. Jo yra odoje, kauluose, plaukuose, naguose, raumenyse ir kremzlėse. Jį natūraliai gamina ir palaiko jungiamojo audinio ląstelės – fibroblastai. Jie sudaro svarbų karkasą, kuris suteikia kūnui struktūrą ir tvirtumą.
Šiame turinyje sužinosite 5 naudingus dalykus:
– teigiamą kolageno poveikį,
– kolageno trūkumo požymiai,
– kam tinka kolageno papildai,
– kuris geriausias kolagenas organizmui,
– kurias kūno dalis veikia kolagenas.
Rekomenduojama vartoti:
- Skausmingi ir uždegimo apimti sąnariai
- Odos senėjimas ir plonėjimas (raukšlėta ir suglebusi oda)
- Išlaikyti jaunatvišką išvaizdą ir gyvybingumą, dėl minkštų, lūžinėjančių nagų ir plonų plaukų
- Mažiau elastingi sausgyslės ir raiščiai
- Kraujagyslių elastingumo problemos
- Nesandarus žarnynas
Žodis kolagenas kilęs iš graikiško žodžio “kólla”, kuris verčiamas kaip klijai. Jis puikiai iliustruoja kolageno vaidmenį organizme, nes jis yra klijai, kurie viską sujungia ir padeda organizmui funkcionuoti taip, kaip reikia.
Yra įvairių rūšių kolageno. Kūne, be kita ko, randame:
- 1 Tipo kolagenas yra tankus ir sudaro didžiąją dalį organizme esančio kolageno. Tai pagrindinis statybinis elementas, nes jis užtikrina kūno lankstumą ir tvirtumą. Jo yra kauluose, sausgyslėse, kremzlėse, odos struktūroje, dantyse ir jungiamajame audinyje.
- 2 Tipas esantis elastinėje kremzlėje. Kadangi jį sudaro laisvesnės skaidulos, jo funkcija – amortizuoti ir skatinti sąnarių sveikatą.
- 3 Tipas randamas kraujagyslių, organų, žarnyno ir raumenų struktūroje.
- 4 Tipas yra atskiruose odos sluoksniuose, kurie dalyvauja filtravimo procese.
- 5 Tipas yra randamas plaukuose.
KOLAGENO KIEKIS SU METAIS VIS MAŽĖJA.
Sulaukus 20 metų, organizmas kasmet pagamina 1 proc. mažiau kolageno, nes susilpnėja fibroblastai ir sulėtėja kolageno gamyba. Šio proceso metu kolagenas yra suskaidomas ir laisvai pasiskirsto. Sumažėjus kolageno kiekiui organizme ir netekus kito pagrindinio baltymo – elastino, atsiranda pirmieji senėjimo požymiai. Kolagenas sudaro 70 proc. odos, todėl jo trūkumas pirmiausia pasireiškia pavargusia, suglebusia oda. Raukšlės, sausa ir ne tokia elastinga oda, sumažėjęs kaulų tvirtumas ir skausmingi sąnariai – tai tik keletas požymių, rodančių, kad organizme trūksta kolageno.
Kolagenas yra gausiausias baltymas žmogaus organizme ir yra vienas iš struktūrinių baltymų, užtikrinančių kūno tvirtumą ir formą.
Kolagenas sudaro 30 % visų mūsų kūno baltymų ir yra kauluose, jungiamajame audinyje, raumenyse, plaukuose, naguose, kraujagyslėse, žarnyno sienelėse, akyse, šlapimo pūslėje, dantenose ir dantyse.
Su amžiumi organizme mažėja kolageno gamyba, o sulaukus 20 metų kasmet jo pagaminama 1 proc. mažiau. Nors greitai pastebime išorinius pokyčius, jų priežastys slypi organizme.
PAKEISKITE KOLAGENO TRŪKUMĄ KOLAGENO MILTELIŲ MIŠINIU.
Teigiamas kolageno poveikis kūnui
Kolagenas yra labai svarbus baltymas mūsų sveikatai. Kolageno gamyba yra labai svarbi, kad oda būtų stangri, tonizuota ir jaunatviška. Raukšlių atsiradimas daugiausia susijęs su sulėtėjusia kolageno gamyba. Tačiau teigiamas kolageno poveikis anaiptol neapsiriboja tik oda.Tai medžiaga, kuri veikia daugelį kitų kūno dalių – nuo kaulų, dantenų, dantų, raumenų ir jungiamojo audinio iki plaukų, nagų ir net žarnyno sienelių, kraujagyslių, akių ir šlapimo pūslės.
Dėl naturaliai sulėtėjusios kolageno gamybos organizme gali kilti įvairių problemų, nebūtinai estetinių. Deja, šio proceso išvengti neįmanoma. Po 20 metų amžiaus kolageno mažėjimas yra nuoseklus, tačiau, laimei, galite padėti savo kūnui teikdami jam aukštos kokybės kolageno maisto papildus. Vartojant kolageno maisto papildus, kolageno atsargos bus papildytos, o neigiamas poveikis dėl sulėtėjusio kolageno susidarymo bus daug mažesnis.
Kolageno papildų vartojimas turi daug teigiamo poveikio, pvz:
– mažina uždegimą ir su juo susijusį sąnarių skausmą, taip pat naudingas kaip prevencinė sąnarių apsaugos priemonė,
– mažesnės judėjimo problemos dėl teigiamo kolageno poveikio sąnariams ir sausgyslėms,
– šis struktūrinis baltymas padeda stiprinti nagus ir plaukus,
– didina sausgyslių ir raiščių lankstumą ir teigiamai veikia žarnyno sieneles. Kolagenas padeda sumažinti žarnyno nesandarumo riziką. Tai reiškinys, kuriam būdingas žarnyno sienelės pralaidumas, dėl kurio į kraują patenka kenksmingų medžiagų.
– odos elastingumas, dėl kurio dažnai pasirenkamas kolageno papildas.
KODĖL VERTA RINKTIS KOLAGENO MILTELIŲ MIŠINĮ?
✔️5 skirtingų šaltinių derinys leidžia produktui veikti skirtingus audinius, kurie yra sudaryti iš kolageno.
✔️Pridėtas vitaminas C, silicis ir mumija skatina organizmo kolageno gamybą.
✔️Taip pat pridedama kurkumino – vienos iš galingiausių priešuždegiminių medžiagų ir stipraus antioksidanto. Jis išgaunamas iš ciberžolės ir rekomenduojamas sąnarių uždegimui mažinti, artritui, osteoartritui, reumatinių ligų profilaktikai.
✔️Dar vadinama kalnų ašaromis arba Azijos stebuklu, mumijo arba šilajito kalnų derva susidaro iš kalnų nuosėdų randama 3500 m aukštyje esančiuose urvuose ir plyšiuose. Jame itin gausu mineralų, jų yra daugiau kaip 30, o dėl nepaprasto poveikio organizmui ši brangioji derva kartais net brangesnė už auksą!
✔️Silicis (arba grožio mineralas) yra labai svarbus mineralas, dalyvaujantis normaliame kolageno, elastino ir jungiamojo audinio formavimesi, taip pat kaulų formavimesi.
Speciali Dr. Majic formulė
Gydytojas kardiologas ir vidaus ligų specialistas Dr. Tomislavas Majičius sukūrė veiksmingą kolageno miltelių mišinio formulę. Kolageno miltelių mišinio privalumas yra tas, kad jis yra hidrolizuotas. Hidrolizės proceso metu dideli kolageno baltymai suskaidomi į mažesnes daleles – aminorūgštis, kurias organizmas lengviau įsisavina ir padeda organizmui kompensuoti kolageno trūkumą. Hidrolizuotas kolagenas įsisavinamas 90 %, o iš maisto produktų gaunamas kolagenas įsisavinamas tik apie 27 %. Štai kodėl tokio kolageno poveikis ir galutinis rezultatas yra daug geresnis.
Kolageno miltelių mišinyje yra 5 kolageno šaltiniai, padedantys organizmui išsaugoti ir palaikyti jo gyvybingumą. Daugumos rinkoje esančių kolagenų sudėtyje yra tik vieno šaltinio (žuvies arba jautienos) kolageno. Suderinus 5 kolageno šaltinius, kolageno miltelių mišinyje gaunamas toks kolageno kiekis, kokio reikia visų svarbių sričių gyvybingumui palaikyti: sąnarių ir jungiamojo audinio, odos, kraujagyslių, kaulų, nagų, plaukų, dantenų ir dantų.
Kada rekomenduojama vartoti kolageno papildus ir kokie yra kolageno trūkumo organizme požymiai
Sąnarių skausmas, lūžinėjantys nagai, mažiau blizgantys plaukai ir mažiau elastinga oda – tai pirmieji požymiai, kad organizme mažėja kolageno. Kai kurie senėjimo požymiai, pavyzdžiui, pirmosios raukšlės, gali būti ne tokie trikdantys. Tačiau tokie požymiai, kaip sąnarių skausmas, gali turėti didelę įtaką jūsų gyvenimo kokybei. Senėjimas yra natūralus procesas, kurio, deja, neįmanoma sustabdyti, tačiau jį galima šiek tiek pristabdyti tinkamomis priemonėmis. Daug mankštinantis, sveikai maitinantis ir valgant maisto produktus, kuriuose gausu kolageno, galima kompensuoti šio baltymo trūkumą organizme.
Nors sveika mityba padeda gauti kolageno iš organizmo, deja, to nepakanka, kad būtų kompensuotas jo trūkumas. Šis gyvybiškai svarbus baltymas iš maisto pasisavinamas tik apie 27 %. Tuomet į pagalbą ateina maisto papildai. Maisto papilduose esantis kolagenas yra hidrolizuotas, o tai reiškia, kad hidrolizės proceso metu dideli baltymai suskaidomi į mažesnes daleles – aminorūgštis. Organizmas lengviau įsisavina aminorūgštis, todėl padeda organizmui kompensuoti jų trūkumą. Hidrolizuotas kolagenas įsisavinamas 90 %, todėl vartotojams lengviau išsaugoti gyvybiškumą.
Tačiau kolagenas rekomenduojamas ne tik pirmiesiems senėjimo požymiams, bet ir sąnarių traumoms bei žaizdoms gydyti. Kolagenas stimuliuoja organizmo funkcijas ir skatina audinio, kuris saugo ir dengia kaulus, gamybą. Taip išvengiama sąnarių skausmo ir užtikrinamas sklandus sąnarių judėjimas. Reguliarus kolageno vartojimas greitai atskleis teigiamą kolageno poveikį kaulams, raumenų masei, odai, žarnynui ir bendrai nuotaikai. Kada rekomenduojama vartoti kolageną? Iš tikrųjų tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus, bet kuo jaunesni pradedate papildomai naudoti kolageno papildus, tuo mažesnį kolageno trūkumą reikia kompensuoti. Jaunesniems žmonėms teigiamą kolageno poveikį galima pastebėti jau po vieno mėnesio reguliaraus naudojimo.
Kolageno trūkumo požymiai ir kaip juos laiku pastebėti?
Kolagenas suteikia odai elastingumo, struktūros ir tvirtumo. Kolageno trūkumas yra tada, kai organizme nebegaminama pakankamai kolageno ir šio trūkumo negalima kompensuoti maistu. Sparčiai pastebimas jos mažėjimas. Dažniausiai tai būna natūralaus senėjimo pasekmė, tačiau yra ir veiksnių, kurie didina jo mažėjimą. Mažesnei kolageno gamybai turi įtakos:
- Cinko trūkumas
- Vitamino C, kuris būtinas organizmui kolagenui gaminti, trūkumas
- Stresas
- Rūkymas
- Netinkama mityba (baltų miltų produktai, cukrus)
- Antioksidantų trūkumas
- Alkoholis
- Oksidacinis stresas
- Ultravioletiniai spinduliai
- Ilgalaikiai uždegimai
- Miego trūkumas
- Genetika
Kolageno trūkumo požymiai skiriasi priklausomai nuo žmogaus. Jie pasireiškia, kai organizmas neturi pakankamai baltymų, kad galėtų tinkamai funkcionuoti. Pagrindiniai trūkumo požymiai yra šie:
- Raukšlės veide
- Odos senėjimas
- Suglebusi ir neblizgi oda
- Veido senėjimas
- Sąnarių ir raumenų skausmas
- Plaštakų sąnarių skausmas
- Kelių ir sąnarių skausmai
- Judėjimo praradimas
- Kaulų ir sąnarių skausmai
- Lūžinėjantys nagai
- Suskilinėję nagai
- Ploni ir reti plaukai
- Problemos su dantimis
- Kraujospūdžio sutrikimai
- Nesandarus žarnynas
Kuo naudingi kolageno papildai?
Nors jaunystėje kolagenas lengvai formuojasi, nes jį gamina pats organizmas, reikėtų nepamiršti, kad nuo 20 metų kolageno gamyba organizme pradeda mažėti. Todėl kolageno papildų vartojimas vėlesniame gyvenimo etape yra rekomenduojamas daugeliui.
Pirmieji kolageno trūkumo požymiai yra panašūs į senėjimo požymius. Ant veido pradeda formuotis raukšlės, oda tampa ne tokia gaivi ir stangri, o plaukai ir nagai tampa trapūs. Kai vargina sąnarių skausmas, metas į mitybą įtraukti kolageno. Viena vertus, kolagenas veikia kaip rišamoji medžiaga, kita vertus, jis taip pat veikia kaip organizmo tepalas. Todėl vartojant pakankamai jo sumažėja sąnarių skausmas ir, žinoma, padeda geriau jaustis.
Geriausias kolagenas yra natūralus kolagenas. Nors šios medžiagos galima gauti ir iš tam tikrų maisto produktų, pavyzdžiui, uogų, anakardžių riešutų, paukštienos, citrusinių vaisių, žuvies ir kiaušinių, ji sunkiau pasisavinama nei, pavyzdžiui, hidrolizuoto kolageno milteliai. Pastarieji gali būti absorbuojami daugiau kaip 90 %, o iš maisto – mažiau kaip 30 %. Organizme yra 4 rūšių kolageno. Kiekvienas jų savaip tarnauja organizmui. Pavyzdžiui, sąnarių skausmą mažina 2 tipo kolagenas. Tačiau kadangi geriausias kolagenas yra tas, kuris iš tikrųjų veikia, geriausia rinktis papildus, kurių sudėtyje yra kolageno iš įvairių šaltinių.
Biostile kolageno miltelių mišinyje yra kolageno net iš 5 skirtingų šaltinių, be to, jis pasižymi pagalbinėmis medžiagomis. Dėl visų šių savybių galite būti tikri, kad į organizmą gaunate geriausią kolageną, padedantį spręsti bet kokias problemas, kylančias dėl jo trūkumo.
Vitaminas C yra būtinas, kad kolagenas galėtų susijungti su organizmo baltymais. Be vitamino C, Biostile kolageno miltelių mišinyje taip pat yra tokių medžiagų kaip kurkuminas ir mumijos kalnų derva arba šilajitas ir silicio dioksidas. Jo absorbcija yra labai gera, nes tai hidrolizuoto kolageno milteliai, todėl galite būti tikri, kad tai yra geriausias kolagenas rinkoje.
Lengvai maišomas, puikaus skonio. Patogiai supakuotas į vienkartinius paketėlius.
Kaip turėčiau vartoti kolageno papildą?
Kolageno milteliai arba kolageno papildai geriau įsisavinami nei kolagenas iš maisto. Nors maistas, kuriame gausu šios medžiagos, taip pat suteikia teigiamą kolageno poveikį, jį daug sunkiau surišti su maistu, nei kolageną maisto papildo pavidalu. Dėl to teigiamas poveikis taip pat mažiau pastebimas.
Geriausia vartoti kolageną milteliuose, o ypač rekomenduojama vartoti hidrolizuotą kolageną, nes jis į organizmą įsisavinamas maždaug 90 %.
Hidrolizuotas kolagenas apdorojamas hidrolizės būdu. Tai reiškia, kad kolageno milteliai apdorojami taip, kad baltymai suskaidomi ir sumažinamas jų dydis. Šis procesas taip pat palengvina hidrolizuoto kolageno miltelių prisijungimą prie organizmo ir leidžia organizmui iš hidrolizuoto kolageno miltelių gauti visas reikalingas medžiagas.
Teigiamas kolageno arba jo naudojimo poveikis pasireiškia gana greitai. Oda atrodo skaistesnė, plaukai ir nagai stipresni, turime daugiau energijos, sumažėja sąnarių ir kaulų skausmai. Jei maisto papildo sudėtyje yra ir papildomų medžiagų, pavyzdžiui, vitamino C, kurio organizmui reikia kolagenui gaminti ir įsisavinti, teigiamas hidrolizuoto kolageno miltelių poveikis yra dar didesnis.
Kolageno gamybą didinančios maistinės medžiagos
Natūralus kolagenas maiste paprastai siejamas su gyvūninės kilmės maisto produktais. Tiesa, tai yra baltymas, kurio yra tik gyvūnų, įskaitant ir žmonių, organizmuose, o tai reiškia, kad natūralaus kolageno nėra augaliniuose maisto produktuose. Tačiau yra nemažai augalinių maisto produktų, kurie “netiesiogiai” padeda formuotis kolagenui. Tai reiškia, kad jie skatina natūralius procesus, kurie yra būtini kolagenui susidaryti organizme. Šiai kategorijai daugiausia priskiriami maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino C (paprikos, citrusiniai vaisiai, bulvės, uogos ir kt.). Vitaminas C yra viena iš pagrindinių medžiagų, reikalingų natūraliai kolageno sintezei žmogaus organizme. Todėl maisto produktai, kuriuose gausu šio vitamino, neabejotinai yra labai naudinga mitybos raciono dalis – net ir kalbant apie kolageną.
Tokie maisto produktai kaip citrusiniai vaisiai ir paprikos padeda odai tapti elastingesnei, tonizuotai, todėl ji atrodo jaunatviškesnė. Kartu jie gali netiesiogiai padėti jūsų sąnariams, kaulams, nagams, sausgyslėms, raiščiams, kraujagyslėms, žarnynui ir t. t. Tas pats pasakytina, jei nuspręsite vartoti maisto papildus. Čia taip pat verta atkreipti dėmesį į maisto papildus, kurių sudėtyje yra medžiagų, skatinančių natūralią organizmo gamybą, nes galite tikėtis geresnio poveikio. Šiai grupei, be kita ko, priklauso silicis – mineralas, kuris taip pat labai svarbus elastino formavimuisi.
PAKEISKITE KOLAGENO TRŪKUMĄ KOLAGENO MILTELIŲ MIŠINIU.
Kuriose kūno dalyse veikia kolagenas?
Teigiamas kolageno ar jo naudojimo poveikis pasireiškia gana greitai. Oda atrodo skaistesnė, plaukai ir nagai stipresni, turime daugiau energijos, sumažėja sąnarių ir kaulų skausmai. Odos kolagenas lėtina senėjimo procesą ir atnaujina odą
Odos kolagenas padeda sulėtinti senėjimo procesą ir sumažinti spuogų randus. Jis sudaro apie 70 % odos, o jo gamyba palaiko jaunatvišką odos tonusą. Tai pagrindinis baltymas, užtikrinantis odos sveikatą, jungiamojo audinio ir organų apsaugą. Su amžiumi jis nyksta daug greičiau, nei gali būti papildytas.
Susilpnėja jungiamieji audiniai ir oda praranda elastingumą. Tai lemia greitą odos senėjimą, gilių raukšlių atsiradimą ir odos suglebimą. Sprendimas paprastas – kolageno papildai. Kolagenas padeda odai kaupti drėgmę, regeneruoti odos ląsteles ir atkurti elastingumą.
Veikiant kolagenui, oda tampa dailesnė:
- padidina kraujo apytaką,
- mažina pastebimas raukšles,
- gydo randus ir gerina odos elastingumą.
Kolageno peptidai palaiko odos drėgmę ir stangrumą, todėl ji atrodo skaistesnė ir jaunesnė. Odai skirtas kolagenas grąžina veido odai švytėjimą ir elastingumą.
KAIP VEIKIA KOLAGENAS?
Kolageno trūkumas ir dėl to vykstantis odos senėjimas yra natūralūs procesai, kurių neįmanoma sustabdyti. Tačiau galime sulėtinti odos senėjimą, papildydami ją kolagenu maisto papildų pavidalu.
Kolagenas yra baltymas, kuris sudaro 30 % visų mūsų organizmo baltymų. Organizmas jį gamina pats, tačiau su amžiumi kolageno kiekis organizme pradeda mažėti, o sulaukus 20 metų – smarkiai mažėti.
Iš kolageno formuojasi daugybė įvairių mūsų kūno audinių, o jo mažėjimas greičiausiai pastebimas odoje, kur mažėjant kolagenui pradeda ryškėti matomi senėjimo požymiai ir raukšlės. Kadangi kolagenas sudaro 70 proc. odos, kai jo trūksta, oda ima vysti, todėl atrodo pavargusi ir sudžiūvusi.
Kolagenas taip pat yra sąnarių ir sausgyslių sudedamoji dalis, o kai kolageno sumažėja, greitai atsiranda raumenų ir kaulų sistemos problemų, trukdančių normaliai judėti.
Kolageno trūkumas taip pat atsispindi žarnyno sienelės, kuri taip pat daugiausia sudaryta iš kolageno, pralaidume. Dėl žarnyno sienelės pralaidumo į kraują patenka kenksmingų medžiagų, kurios sukelia įvairių odos ir savijautos problemų.
Veido kolagenas sėkmingai šalina pirmuosius senėjimo požymius
Veido raukšlės ir senėjimas yra pirmieji matomi kolageno gamybos sumažėjimo požymiai. Kolagenas yra odos atraminė struktūra, suteikianti jai stangrumo, elastingumo ir jaunatvišką veido spalvą. Maisto papildai su kolagenu pagreitina natūralią šio baltymo gamybą ir užtikrina ląstelių atsinaujinimą, todėl veido oda atjaunėja. Kolageno poveikis veido raumenims taip pat turi įtakos veido atjauninimui. Dėl padidėjusios kolageno gamybos jos tampa stangresnės, todėl jose cirkuliuoja daugiau kraujo. Rezultatas – švytinti, tonizuota veido oda. Kolagenas neleidžia prarasti vandens, todėl tai puikus būdas papildyti odą, panaikinti veido raukšles ir padidinti jos elastingumą. Kolageno pagrindu pagaminti maisto papildai yra populiarūs siekiant sulėtinti veido senėjimą ir suteikti jaunatvišką išvaizdą.
Kolagenas sąnariams malšina sąnarių, raumenų ir kelių skausmą
Sąnarių kolagenas būtinas kremzlių, raumenų, raiščių ir kaulų sveikatai. Bėgant metams organizmas negamina pakankamai kolageno, kad galėtų normaliai funkcionuoti, o tai gali pasireikšti kelio ir sąnarių skausmu. Taip yra todėl, kad kolagenas sudaro sąnarių kremzlę. Tai audinys, dengiantis sąnarių kaulų galus ir leidžiantis jiems nevaržomai judėti ir lankstytis. Jei šis judesys apsunkinamas, atsiranda kaulų ir sąnarių skausmas. 2 tipo kolageno yra sąnarių audiniuose, arba kremzlėse, ir jis palaiko sąnarių lankstumą ir atramą. Su amžiumi kolageno kiekis mažėja, o dėl susidėvėjusios kremzlės didėja traumų, rankų sąnarių skausmo, lūžių, nusidėvėjimo, sąnarių ir raumenų skausmo tikimybė. Todėl patartina vartoti maisto papildų, pavyzdžiui, kolageno, skirto keliams. Kolagenas sąnariams ar keliams sėkmingai pakeičia natūralų kolageną, pašalina sąnarių skausmą ir pagerina judrumą.
Nagai ir kodėl kolageno vartojimas yra būtinas jų sveikatai
Kolagenas nagams užtikrina sveikus ir stipresnius nagus. Blizgantys, stiprūs ir ilgi nagai be baltų dėmelių dažnai atspindi gerą sveikatą. Tačiau subalansuotos mitybos teikiamų maistinių medžiagų dažnai nepakanka, kad jie būtų sveiki. Štai tada kolagenas nagams yra veiksmingiausias sprendimas. Kolageno natūraliai yra nago struktūroje, o jo trūkumą dažniausiai rodo skilinėjantys ir trapūs nagai. Trūkumas pasireiškia mažose kraujagyslėse – kapiliaruose, kurie aprūpina nagus deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Dėl nutrūkusio maisto medžiagų tiekimo nagai tampa trapūs, suskilinėję, pakitusios spalvos, dėmėti ir lūžinėjantys. Nagų kolagene yra daug arginino, kuris gamina azoto oksidą. Pastarasis pagerina kraujotaką, todėl maistingosios medžiagos greičiau pasiekia nagus. Į organizmą įvedę kolageno, atsisveikinsite su skilinėjančiais, lūžinėjančiais nagais ir užsitikrinsite stiprius, gražius ir sveikus nagus.
Suskilinėję plaukų galiukai rodo kolageno trūkumą
Suskilinėję galiukai dažnai rodo, kad plaukams kažko trūksta. Sveikus plaukus jauname amžiuje lemia didelis kolageno kiekis, kuris skatina odos elastingumą ir plaukų augimą. Natūraliai sulėtėjus kolageno gamybai, plaukai praranda blizgesį, lūžinėja ir skilinėja. Be to, mūsų plaukus nuolat veikia įvairūs išoriniai veiksniai. Prie to pridėjus reguliarų plovimą, garbanojimą, džiovinimą džiovintuvu ir kitą terminį apdorojimą, suskilinėję galiukai ir sausi plaukai tampa logiška pasekme. Sveikas drėkinimo lygis, plaukų folikulų apsauga nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, plaukų folikulų regeneracija, plaukų stiprinimas – visa tai užtikrina kolagenas. Reguliariai vartojant maisto papildą plaukai bus ilgesni, storesni ir stipresni. Natūralus plaukų stiprinimas užtikrins sveikus plaukus ir galvos odos elastingumą, kartu užkirs kelią su amžiumi susijusiam plaukų retėjimui ir sumažins žilų plaukų atsiradimą.
Kokios yra kolageno papildų formos ir kolageno miltelių nauda
Kolageno milteliai laikomi geriausiu kolagenu. Kapsulės su kolagenu, tabletės ir kiti preparatai, kuriuose yra šio svarbaus baltymo, gali būti patogus pasirinkimas. Tačiau kolageno milteliai, ypač hidrolizuotas kolagenas, turi tam tikrų privalumų, kurie nebūdingi kapsulėms ir panašioms formoms. Vienas iš svarbiausių privalumų – galimybė jį įmaišyti į įvairius patiekalus ir gėrimus (kokteilius, jogurtą ir kt.). Kaip minėta, hidrolizuotas kolageno milteliai yra geriausias pasirinkimas, ypač “Biostile” kolageno miltelių mišinys. Hidrolizuoto kolageno pavidalo kolagenas daug lengviau pasisavinamas. Hidrolizuoto kolageno milteliai pasižymi mažesnėmis dalelėmis arba aminorūgštimis, į kurias hidrolizės proceso metu buvo suskaidytos didesnės baltymų molekulės. Be kolageno iš penkių skirtingų šaltinių, kolageno miltelių mišinyje taip pat yra vitamino C, kuris stimuliuoja natūralią organizmo gamybą. Kartu produkto sudėtyje yra silicio, kuris taip pat prisideda prie normalios kolageno sintezės organizme, kalnų dervos šilažito (mumijos), kurioje gausu įvairių mineralų, ir kurkumino, kuris pasižymi išskirtinėmis priešuždegiminėmis ir antioksidacinėmis savybėmis. Antioksidantai yra labai svarbūs mažinant lėtinių ligų riziką ir lėtinant senėjimo procesą, nes kovoja su kenksmingais laisvaisiais radikalais organizme. Kurkuminas, be kita ko, gali padėti sumažinti sąnarių skausmą, nes pasižymi priešuždegiminiu poveikiu.
5 Tipų kolagenas:
vienintelis kolagenas Slovėnijoje, turintis 5 rūšių kolageno. 1 ir 2 tipo jautienos, 2 tipo vištienos, 1 tipo žuvies kolageno ir kiaušinio lukšto membranos.
Kurkuminas:
yra stiprus antioksidantas, apsaugantis žarnyną nuo laisvųjų radikalų, pažeidžiančių DNR ląsteles, ir pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis.
Šilažito derva:
yra tradicinis mineralinės kilmės ajurvedinis vaistas. Jis naudojamas organizmui atgaivinti, kovoti su išsekimu ir stabdyti senėjimo procesus.
Vitaminas C:
vaidina svarbų vaidmenį organizmo kolageno sintezėje. Jis pagerina aminorūgščių įsisavinimą, o taip pat skatina ląstelių veiklą.
Silicis
iš jaunų bambuko ūglių, arba dar vadinamas kaip grožio mineralas, yra labai svarbus mineralas, dalyvaujantis normaliame kolageno, elastino ir jungiamojo audinio formavimesi, taip pat kaulų formavimesi.